Přesná váha PS 2100.X7.M
Přesné váhy PS X7.M představují nový standard pro pokročilou třídu přesných vah, založených na technologii MONOBLOCK®. Inovativní design vah PS X7.M se vyznačuje novou, jednobodovou metodou upevnění vážicí misky, která zaručuje velmi dobrou geometrii vyvážení a minimalizaci chyby excentricity. Labyrintová struktura utěsnění zajišťuje vysokou odolnost vůči znečištění mechanizmu váhy. Váhy PS X7 jsou vybaveny dvěma infračervenými senzory, které umožňují bezdotykové ovládání.
Technologie vážicího modulu MONOBLOCK® umožňuje vážení s přesností d=0,01 g a váživostí až 10 kg. Pevná základna zajišťuje stabilitu vážicího systému a vysokou odolnost proti nárazu. Klíčovou výhodou této série vah je interní (automatické) justování, které uživatele zbavuje nutnosti provádět tento složitý a kvalifikaci vyžadující úkon manuálně.

Hlavní vlastnosti vah série PS X7.M:
- Odečitatelnost d=0,01g s rozsahem váživosti až 10kg
- Vysoká odolnost vůči vnějším vlivům
- Zaručená stabilita a opakovatelnost v čase
- Použití technologie
MONOBLOCK®
- Interní adjustace v celém rozsahu měření
- Rozsáhlé databáze a paměť ALIBI
- Ergonomická 7" barevná dotyková obrazovka
- Možnost bezdotykového ovládání
Informační systém přesných vah PS X7.M je založen na devíti databázích, které umožňují mnoha uživatelům pracovat s rozsáhlou databází produktů a záznamy vážení, shromážděná v databázi, dále analyzovat. Data jsou uložena v těchto devíti databázích:
- Produkty (5 000 produktů)
- Uživatelé (100 uživatelů)
- Balení (100 balení)
- Zákazníci (1 000 zákazníků)
- Receptury (100 receptur)
- Zprávy z recepturování (500 zpráv)
- Podmínky prostředí (10 000 záznamů)
- Vážení (50 000 záznamů)
- Paměť Alibi (512 000 záznamů)

Přesné váhy PS X7.M vám umožňují přizpůsobit si rozvržení displeje pomocí široké nabídky widgetů. Přizpůsobení displeje váhy PS X7.M vám poskytne přístup k informacím a výsledkům práce přímo z hlavního panelu displeje.
Váhy PS X7 jsou vybaveny mnoha komunikačními rozhraními: 2x RS 232, USB typ A, USB typ B, Ethernet a WiFi®. Obal váhy je vyroben z plastu, vážicí miska je z nerezové oceli.

Rozhraní USB umožňuje rychlý přenos a kopírování pracovních výsledků (měření, protokolů, databází) do počítače nebo jiné váhy. Správa dat je možná i online, prostřednictvím vzdáleného přístupu k váze a její databázi.
Přesné váhy PS X7 jsou vybaveny pamětí ALIBI, která zaručuje bezpečnost dat - umožňuje totiž prohlížení, kopírování a archivaci provedených měření. Paměť ALIBI umožňuje uložení až 512 000 záznamů o vážení.

Wi-Fi® je registrovaná ochranná známka společnosti Wi-Fi Alliance®.
Parametry
| Parametr | Hodnota |
|---|---|
| Rozměry vážicí misky | 195×195 mm |
| Maximální váživost [Max] | 2100 g |
| Odečitatelnost [d] | 0,01 g |
| Napájení | 12 ÷ 16 V DC |
| Adjustace | interní (automatická) |
| Komunikační rozhraní | 2x RS 232, USB typ A, USB typ B, Ethernet, WiFi |
| Displej | 7” kapacitní dotyková obrazovka |
| Třída přesnosti (OIML) | II |
| Pracovní teplota | +10° ÷ +40°C |
| Max. spotřeba energie | 250 mA |
| Stupeň ochrany | IP 43 |
| Hmotnost zařízení | 4,5 kg |
| Rozměry balení | 470×380×340 mm |
| Hmotnost balení | 6,1 kg |
| Minimální zatížení [Min] | 0,5 g |
| Rozsah táry | -2100 g |
| Linearita | ±0,02 g |
| Posun teplotní citlivosti | 2×10⁻⁶/°C×Rt |
| Minimální navážka dle USP | 10 g |
| Minimální navážka (U=1%, k=2) | 1 g |
| Čas stabilizace | 1,5 s |
| Relativní vlhkost prostředí | 40% ÷ 80% |
| Rozměry zařízení | 333x206x107 mm |
| Ověřitelný dílek [e] | 0,1 g |
| Teplota uskladnění zařízení | -20 ÷ +50 °C |
| Bezdotyková obsluha | 2x IR senzor |
| Opakovatelnost standardní (5% Max) | 0,005 g |
| Opakovatelnost standardní (Max) | 0,01 g |