Analyzátor vlhkosti MA 50/1.5Y
Potřebujete analyzátor vlhkosti, který nejenže určí s působivou přesností podíl vlhkosti, nebo sušiny ve vzorku, ale také provede digitální audit, reaguje na vaše hlasové příkazy a komunikuje světelnými signály? Pokud ano, přečtěte si o funkcích analyzátorů vlhkosti řady ELLIPSIS:
Suší na 4 způsoby
Analyzátor vlhkosti MA 5Y vám nabízí čtyři profily sušení: standardní, pozvolný, rychlý a krokový.
- Standardní profil je nejčastěji používaným sušícím profilem. Umožňuje co nejpřesnější stanovení obsahu vlhkosti.
- Pozvolný profil je určen pro sušení látek citlivých na rychlé působení tepla, vyzařovaného ze zářiče, který se v počáteční fázi procesu zahřívá na plný výkon. Příkladem takové látky je kůže.
- Rychlý profil můžete použít pro vzorky s významným obsahem vlhkosti – až několik desítek procent.
- Krokový profil je ideální pro sušení látek, které obsahují více než 15 % vlhkosti. V tomto profilu můžete definovat libovolné tři teploty. Hodnoty teploty a doby ohřevu zvolíte experimentálně.
Jakou teplotu sušení mám nastavit?
Teplota sušení určuje dobu trvání tohoto procesu. Jeho hodnota závisí na druhu materiálu. Příliš nízká teplota způsobuje nedostatečné vysychání vzorku a následně zbytečně prodlužuje dobu měření, naopak příliš vysoká teplota způsobuje spálení materiálu. Teplota sušení pro konvenční metodu (v sušící peci) je stanovena průmyslovými nebo podnikovými normami. Při absenci norem budete teplotu volit experimentálně.
Maximální teplota sušení na analyzátoru vlhkosti MA 5Y je 160°C.
Jak ukončíme proces sušení? Máme k dispozici 4 způsoby
Analyzátor vlhkosti MA 5Y nabízí čtyři režimy ukončení sušení: automatický, ruční, časový a definovaný.
- Automatický režim definuje mezní hodnotu ztráty vlhkosti za 60 sekund. Když analyzátor vlhkosti dosáhne nastaveného kritéria, měření se automaticky ukončí.
- Manuální režim suší, dokud sami neukončíte stisknutím tlačítka STOP.
- Časový režim ukončí sušení po uplynutí nastaveného času, bez ohledu na výsledek. Máte k dispozici 99 hodin 59 minut!
- Definovaný režim - jakmile ze vzorku odstraníte všechny těkavé látky, jeho hmotnost by měla být konstantní. Během sušení je suchá hmotnost vzorku definována podmínkou: pokud je hmotnost vzorku během doby pozorování stabilní v rozmezí 1 mg (Auto 1-5), pak se domníváme, že z jeho struktury byly odstraněny všechny těkavé složky.
Digitální Auditor Váhy
dbá na to, aby byla vaše váha vždy připravena k práci. Umožňuje kompenzaci vztlaku vzduchu v reálném čase. Navíc bude informovat o nutnosti provést kontrolu váhy nebo pravidelný audit její přesnosti a citlivosti.
10-palcový displej
Větší obrazovka - 10'' znamená více informací na jednom místě. Na novém terminálu ELLIPSIS můžete vidět dokonce 3 individuální obrazovky, widgety, grafy, statusy, poznámky a praktickou historii měření.
Nekompromisní způsob ověření uživatele
Poprvé v historii váha umí ověřit uživatele pomocí hesla, RFID karty, čtečky otisků prstů, nástroje pro rozpoznávání obličeje nebo jakékoli jejich kombinace.
Ambient Light - inovativní způsob komunikace mezi váhou a uživatelem
Barva podsvitu terminálu vás informuje o stavu vážení, výsledcích procesu, postupech nebo výstrahách.
Hotspot
Obsluhujte váhu na jakémkoli připojeném zařízení. Může to být smartphone, tablet nebo počítač.
RFID
ELLIPSIS pracuje s RFID tagy*, které lze použít k označení vašeho zboží nebo ingrediencí receptur v databázi. Navíc je lze použít k identifikaci uživatele.
Živá poznámka – poznamenejte si své závěry
Toto je poprvé, co máte možnost přidat hlasovou poznámku k sérii měření nebo zprávě z procesu. Pokud raději píšete, ELLIPSIS vám umožní přidat i textovou poznámku.
Praktická knihovna
Zde uvidíte sérii nedávno provedených měření, nebo zprávu připravenou pro digitální podpis podle 21 CFR, část 11.
Widgety
Jsou připraveny k zobrazení toho, co v danou chvíli nejvíce potřebujete.
21 CFR Část 11
Pracujete ve farmaceutickém průmyslu? Potřebujete digitální podpis? Nabízíme laboratorní váhu, která jako samostatné zařízení splňuje požadavky 21 CFR Part 11/ EU GMP Annex 11: Úplné zabezpečení dat; Elektronické podpisy; Validace; Elektronické záznamy; Auditní stopu
Modbus TCP/IP
je jedním z nejpopulárnějších komunikačních protokolů v průmyslové automatizaci. Díky jeho implementaci do vah 5Y a CY10 jsou zařízení této řady přátelská k integrátorům automatizace. Váha v systému Modbus je podřízeným zařízením (Slave) a plní úkoly určené nadřazeným zařízením (Master), kterým je nejčastěji PLC regulátor. Protokol Modbus TCP/IP umožňuje ve váze 5Y a C10, mimo jiné, funkci odečítání hmotnosti, nulování a tárování váhy, ale i nastavení táry a prahů MIN a MAX.
* RFID ISO/IEC 14443 Type A, 13,56 MHz
Parametry
| Parametr | Hodnota |
|---|---|
| Rozměry vážicí misky | Ø 90, h = 8 mm |
| Maximální váživost [Max] | 50 g |
| Odečitatelnost [d] | 0,1 mg |
| Napájení | ze sítě 230V / 50Hz AC |
| Adjustace | externí |
| Komunikační rozhraní | 2x USB-A, USB-C, HDMI, Ethernet, Wi-Fi, Hotspot |
| Displej | 10“ (barevný dotykový) |
| Pracovní teplota | +10° ÷ +40°C |
| Max. spotřeba energie | Topné těleso 450 W |
| Stupeň ochrany | IP 43 |
| Hmotnost zařízení | 5,4 kg |
| Rozměry balení | 540×610×470 mm |
| Hmotnost balení | 7 kg |
| Topné těleso | IR zářič |
| Rozsah táry | -50 g |
| Opakovatelnost | +/-0,05% (vzorek ~ 2g), +/-0,01% (vzorek ~ 10g) |
| Rozsah sušící teploty | max 160 °C |
| Max. výška vzorku | h = 20 mm |