Analyzátor vlhkosti MA 110.X7.A
Analyzátory vlhkosti série MA X7.A jsou moderní zařízení pro rychlou analýzu různých vzorků z hlediska vlhkosti, obsahu sušiny a dalších parametrů produktu. Řada MA.X7.A má inovativní systém automatického otevírání a zavírání sušicí komory. Otevírání a zavírání komory lze spustit pomocí pohybových senzorů nebo tlačítka na obrazovce.
Automatické otevření sušicí komory
- urychluje chlazení sušicí komory po ukončení procesu,
- urychluje dávkování hmotnosti,
- usnadňuje provádění kontrolních procesů,
- usnadňuje udržování zařízení v čistotě,
- zlepšuje ergonomii práce.
Řada MA X7.A má pohodlné uživatelské rozhraní ve formě barevného dotykového panelu. Klávesové zkratky, informační pole a štítky jako programovatelné prvky umožňují volně konfigurovat ovládací panel. Proces sušení může být prováděn při jakékoli teplotě nebo může být spojen s konkrétním produktem pomocí níže uvedených databází.
VÝHODY ANALYZÁTORŮ VLHKOSTI SÉRIE X7:
- Automatické otevírání a zavírání sušicí komory
- 7 "kapacitní barevný displej s dotykovým panelem
- moderní rozhraní
- jednoduchá, intuitivní obsluha
- volně programovatelné prvky displeje
- profily sušení (standardní, mírné, krokové, rychlé)
- režim ukončení procesu sušení (automatický, časový, manuální režim)
- GLP / GMP výtisky - zprávy
- opakovatelné a nestandardní aplikace
- topné tělesa: infračervená lampa, halogenová lampa, nebo topné těleso v kovovém krytu.
Maximální váživost analyzátoru vlhkosti se pohybuje od 50 g (d=0,1 mg) do 210 g (d=1 mg). Obsah vlhkosti se měří s přesností až 0,01% (0,001% pro vzorky nad 1,5 g). Maximální teplota pro sušení vzorku je 160°C (volitelně je sušící teplota analyzátoru vlhkosti rozšířena do 250°C).
Dalším prvkem rozšiřujícím funkčnost analyzátorů vlhkosti je speciální sada pro testování propustnosti vodních par, používaná mimo jiné v kožedělném průmyslu při určování hygienických vlastností kůže.
DATABÁZE ANALYZÁTORŮ VLHKOSTI SÉRIE X7
V analyzátorech vlhkosti řady X7 je informační systém založen na 6 databázích, které umožňují mnoha uživatelům pracovat s databází velkého množství zboží a měření shromážděná v databázi lze dále analyzovat.
Data se shromažďují v 8 databázích:
- uživatelů (až 100 uživatelů)
- produktů (až 5 000 produktů)
- zákazníků (do 100 zákazníků)
- balení (až 100 balení)
- sušicích programů (až 200 programů)
- zpráv ze sušení (až 5 000 zpráv)
- podmínky prostředí (až 10 000 záznamů)
- vážení (50 000 záznamů)
Použití rozhraní USB umožňuje rychlý přenos a kopírování pracovních výsledků (měření, zprávy, databáze) do počítače nebo jiného analyzátoru vlhkosti. Správa dat je také možná online prostřednictvím vzdáleného přístupu k váze a její databázi. Spolupráce s počítačovým systémem E2R umožňuje externí správu dat a maximalizaci efektivity práce.
Parametry
| Parametr | Hodnota |
|---|---|
| Rozměry vážicí misky | Ø 90, h = 8 mm |
| Maximální váživost [Max] | 110 g |
| Odečitatelnost [d] | 1 mg |
| Napájení | ze sítě 230V / 50Hz AC |
| Adjustace | externí |
| Komunikační rozhraní | RS 232, 2x USB-A (zaměnitelné), USB-B, Ethernet, WiFi |
| Displej | 7” (barevný dotykový kapacitní) |
| Pracovní teplota | +10° ÷ +40°C |
| Max. spotřeba energie | Topné těleso 450 W |
| Stupeň ochrany | IP 43 |
| Hmotnost zařízení | 5,2 kg |
| Rozměry balení | 476×381×346 mm |
| Hmotnost balení | 6,7 kg |
| Topné těleso | IR zářič |
| Rozsah táry | -110 g |
| Opakovatelnost | +/-0,05% (vzorek ~ 2g), +/-0,01% (vzorek ~ 10g) |
| Rozsah sušící teploty | max 160 °C |
| Max. výška vzorku | h = 20 mm |