Robotický vážicí systém RMC 2.5Y.FC
Robotický vážicí systém RMC 2.5Y.FC je profesionální měřicí zařízení, zajišťující úplnou automatizaci měření hmotnosti filtrů. Je založen na vážicím mechanismu mikrováhy MYA 5Y, který zaručuje bezkonkurenční opakovatelnost a přesnost odečtu d = 1 µg. Zařízení umožňuje uskladnění a vážení až 156 filtrů.
Celé zařízení je umístěno do uzavřené komory, která chrání před prachem a jinými nečistotami. Systém klimatizace a regulace vlhkosti zaručuje stálé klimatické podmínky v komoře, což zajišťuje správné kondicionování filtrů. Monitorování podmínek prostředí řídí aktuální podmínky v komoře a umožňuje záznam a reportování těchto údajů.
Hlavní výhody:
- Shoda s normou EN 12341: 2014
- Úspora času ve srovnání s ručním vážením filtru
- Odstranění lidského faktoru jako příčiny chyb měření
- Správa procesů díky softwaru RMCS Filter
- Automatické ukládání dat, schopnost vytvářet zprávy a statistiky
- Kódování a identifikace filtrů díky systému QR kódu
- Eliminace vlivu elektrostatiky na měření
- Těsnost komory robota a komory vážení filtru
- Klimatizační systém, HEPA filtr
- Zvýšený tlak v komoře zabraňující vniknutí nečistot
Robotická váha pro vážicí filtry RMC 2.5Y.FC se skládá z:
- Šestipozičního referenčního úložiště pro uskladnění etalonů hmotnosti a referenčních filtrů
- Robota s chapadlem pro přemisťování filtrů mezi úložištěm a mikrováhou. Pohybuje se ve třech osách: X, Y, Z.
- Mikrováhy s ochranným krytem proti proudění vzduchu
- Ionizačního systému
- Klimatizačního systému s HEPA filtrem, který čistí vzduch odebíraný z prostředí a přenášený do komory robota
- Monitorování podmínek prostředí, zejména teploty, vlhkosti a tlaku
- Obslužného vážicího terminálu pro správu provozu zařízení
- Čtečky QR kódů zabudované do zařízení
- Tiskárny QR kódů
- Počítače se softwarem RMCS Filter, který spravuje provoz celého zařízení
- Řídicího a regulačního systému
- Externí klimatizační jednotky
- funkce ALARM
- grafická incikace ustavení váhy
- programovatelné tolerance ustavení
- aktualizace softwaru váhy
- export záznamů vážení
- export/import databází
- export/import nastavení váhy
- výměna dat mezi váhami
Volitelné funkce:
- TISK, Tárování, Nulování a mnoho jiných
- možnost nastavení citlivosti senzorů
Aplikace:
- Eliminace dalších zdrojů vibrací
Umístění terminálu mimo vážicí stůl eliminuje vibrace, způsobované používáním terminálu, které by jinak mohly mít vliv na výsledky vážení. Díky tomu je možné používat váhy s nejvyšším rozlišením, aniž by bylo nutné investovat do speciálních stabilních vážicích pracovních stanic. - Pohodlí a komfort při vážení v digestořích a laminárních boxech
Bezdrátová komunikace mezi terminálem a váhovým modulem usnadňuje a zajišťuje bezpečnější provoz váhy. - Izolace váhy od nepříznivých podmínek prostředí
Bezdrátová komunikace umožňuje umístit vážicí modul do utěsněného prostoru, nebo jej izolovat od obsluhy. To umožňuje vážit toxické látky bez ohrožení zdraví nebo života obsluhy.
- Ethernet
- 2×USB
- 2×RS 232
- 4 vstupy / 4 výstupy
- WiFi 2,4GHz b,g,n
Parametry
| Parametr | Hodnota |
|---|---|
| Maximální váživost [Max] | 2,1 g |
| Odečitatelnost [d] | 1 µg |
| Adjustace | interní automatická |
| Komunikační rozhraní | 2x RS 232, 2x USB, Ethernet, WiFi, 4 vst / 4 výst |
| Displej | 5,7“ odporový barevný dotykový |
| Třída přesnosti (OIML) | I |
| Pracovní teplota | +10 ÷ +40 °C |
| Max. spotřeba energie | 10 W |
| Hmotnost zařízení | 700 kg |
| Rozsah táry | -2,1 g |
| Linearita | ≤ 1,5 µg |
| Čas stabilizace | 10 - 20 s |
| Relativní vlhkost prostředí | 30% ÷ 70% |
| Rozměry zařízení | 2108×1404×1878 mm |
| Ověřitelný dílek [e] | 1 mg |
| Teplota uskladnění zařízení | -20 ÷ +50 °C |
| Bezdotyková obsluha | 2x IR senzor |
| Rychlost změny okolní teploty | ±0,3°C/1h (±1°C/8h) |
| Rychlost změny relativní vlhkosti | ±1%/h (±4%/8h) |
| Opakovatelnost (5% Max) | 0,5 µg |
| Opakovatelnost (Max) | 1 - 2 µg |
| Klávesnice | 8 tlačítek |