Robotická váha pro vážení filtrů RB 2.5Y.FC
Robotické váhy pro vážení filtrů RB 2.5Y.F představují profesionální úroveň vážení a zajišťují plnou automatizaci měření hmotnosti filtrů. Systém je založen na velmi přesném vážícím mechanismu mikrováhy série MYA 5Y, který zaručuje bezkonkurenční opakovatelnost a přesnost odečtu d = 1 µg. Zařízení umožňuje vážení filtrů o průměru 47 mm v počtu až 510 kusů.
Celý systém je izolován v uzavřené komoře, která chrání před prachem a jinými nečistotami. Systém klimatizace a udržování vlhkosti prostředí zaručuje pro správné kondicionování filtrů konstantní klimatické podmínky v komoře. Systém monitorování podmínek prostředí řídí aktuální podmínky v komoře, umožňuje zaznamenávání a reportování těchto údajů.
Hlavní výhody:
- Plně automatizovaný systém vážení filtrů Ø 47 mm
- Splnění normy EN 12341:2014
- Možnost kondicionovat až 1020 filtrů
- Dodatečné referenční úložiště
- Šetření času ve srovnání s manuálním postupem vážení
- Eliminace lidského faktoru jako důvodu výskytu chyb měření
- Řízení procesů díky softwaru RMCS Filter
- Automatické zaznamenávání dat, schopnost vytvářet zprávy a statistiky
- Kódování a identifikace filtrů použitím systému QR kódů
- Eliminace vlivu elektrostatiky na měření
- Těsnost komory robota a komory vážení filtru
- Klimatizace, HEPA filtr (provedení bez klimatizace na vyžádání)
- Vyšší tlak v komoře zamezuje vnikání nečistot
Robotická váha pro vážení filtrů RB 2.5Y.F se skládá ze:
- Dvou zásobníků pro uložení filtrů před a po vážení. Jeden je používán během procesu vážení filtrů, druhý je určen k jejich kondicionování. Každý ze zásobníků se skládá z 35 na sobě uložených disků s 15 pozicemi pro filtry.
- Šestimístného referenčního zásobníku pro ukládání hmotnostních etalonů a referenčních filtrů.
- Robota s manipulátorem, umožňujícím přepravu filtrů mezi zásobníky a mikrováhou. Pohybuje se ve třech osách X, Y, Z.
- Mikrováhy s ochranou protiprůvanovou komorou
- Ionizačního systému
- Klimatizačního systému včetně filtru HEPA, který čistí vzduch odebíraný z okolí, určený pro prostředí uvnitř robota.
- Sledování podmínek prostředí, zejména teploty, vlhkosti a tlaku
- Terminálu, určeného k řízení provozu zařízení
- Čtečky QR kódu zabudované do zařízení
- Tiskárny QR kódu
- Počítače se softwarem RMCS Filter, odpovídajícího za provoz celého zařízení
- Řídicích a regulačních systémů
- Venkovní klimatizační jednotky
- funkce ALARM
- grafická incikace ustavení váhy
- programovatelné tolerance ustavení
- aktualizace softwaru váhy
- export záznamů vážení
- export/import databází
- export/import nastavení váhy
- výměna dat mezi váhami
Volitelné funkce:
- TISK, Tárování, Nulování a mnoho jiných
- možnost nastavení citlivosti senzorů
Aplikace:
- Eliminace dalších zdrojů vibrací
Umístění terminálu mimo vážicí stůl eliminuje vibrace, způsobované používáním terminálu, které by jinak mohly mít vliv na výsledky vážení. Díky tomu je možné používat váhy s nejvyšším rozlišením, aniž by bylo nutné investovat do speciálních stabilních vážicích pracovních stanic. - Pohodlí a komfort při vážení v digestořích a laminárních boxech
Bezdrátová komunikace mezi terminálem a váhovým modulem usnadňuje a zajišťuje bezpečnější provoz váhy. - Izolace váhy od nepříznivých podmínek prostředí
Bezdrátová komunikace umožňuje umístit vážicí modul do utěsněného prostoru, nebo jej izolovat od obsluhy. To umožňuje vážit toxické látky bez ohrožení zdraví nebo života obsluhy.
- Ethernet
- 2×USB
- 2×RS 232
- 4 vstupy / 4 výstupy
- WiFi 2,4GHz b,g,n
Parametry
| Parametr | Hodnota |
|---|---|
| Maximální váživost [Max] | 2,1 g |
| Odečitatelnost [d] | 1 µg |
| Napájení | 100 ÷ 240 V AC 50 / 60 Hz |
| Adjustace | interní |
| Komunikační rozhraní | 2x RS 232, 2x USB, Ethernet, WiFi, 4 vst / 4 výst |
| Displej | 5,7“ odporový barevný dotykový |
| Třída přesnosti (OIML) | I |
| Pracovní teplota | +10 ÷ +40 °C |
| Max. spotřeba energie | 10 W |
| Hmotnost zařízení | 700 kg |
| Rozsah táry | -2,1 g |
| Linearita | ≤ 1,5 µg |
| Čas stabilizace | 10 - 20 s |
| Relativní vlhkost prostředí | 30% ÷ 70% |
| Rozměry zařízení | 1900×1410×2160 mm |
| Ověřitelný dílek [e] | 1 mg |
| Teplota uskladnění zařízení | -20 ÷ +50 °C |
| Bezdotyková obsluha | 2x IR senzor |
| Rychlost změny okolní teploty | ±0,3°C/1h (±1°C/8h) |
| Rychlost změny relativní vlhkosti | ±1%/h (±4%/8h) |
| Opakovatelnost (5% Max) | 0,5 µg |
| Opakovatelnost (Max) | 1 - 2 µg |