Přesná váha PS 4500.R2.M
Váhy PS R2.M jsou sérií standardních vysokokapacitních přesných vah, založených na technologii MONOBLOCK®. Inovativní struktura vah PS R2.M se vyznačuje novou, jednobodovou metodou usazení vážicí misky, která zaručuje velmi dobrou geometrii váhy a minimalizuje chybu excentricity. Labyrintová struktura uložení zajišťuje vysokou odolnost proti vnitřnímu znečištění váhy.
Použití technologie MONOBLOCK® umožňuje vážení předmětů s přesností d = 0,01 g až do hmotnosti 10 kg. Kovová základna zajišťuje stabilitu vážicího systému a vysokou odolnost proti nárazům.
Přesnost váhy a spolehlivost měření je zajištěna automatickým vnitřním adjustačním systémem (tzv. interní kalibrací), který zohledňuje změny okolní teploty a uplynutí časového intervalu.
Váhy PS R2.M jsou vybaveny mnoha komunikačními rozhraními: 2 x RS 232, USB typu A, USB typu B a volitelným bezdrátovým WiFi modulem.
Váha může spolupracovat s počítačem přes rozhraní USB, to ale vyžaduje instalaci ovladače (Radwag USB driver), který lze stáhnout ze záložky Ke stažení.
U vah je za příplatek také možné využít funkci vážení zavěšeného břemene pod váhou. Tato metoda je využívána u předmětů s většími rozměry, nebo u těch, které generují magnetické pole.
V nových vah série R je informační systém založen na 5 databázích, které umožňují mnoha uživatelům pracovat s rozsáhlou databází produktů a záznamy vážení, shromážděná v databázi, dále analyzovat. Data jsou shromažďována v 5 databázích:
- uživatelé (až 10 uživatelů),
- zboží (až 1000 zboží),
- vážení (až 5 000 vážení),
- táry (až 100 tár),
- Paměť ALIBI (až 100 000 vážení).
Výměna dat v rámci systému je obousměrná a využívá rychlý konektor USB. Nové váhy umožňují importovat a exportovat databáze pomocí externích USB flash disků.
Implementovaná paměť ALIBI je zárukou zabezpečení dat a umožňuje uchování až 100 000 záznamů o vážení. To zaručuje bezpečnost kontinuity sběru dat po dlouhou dobu.
Přímý přístup k funkcím a databázím je možný pomocí tlačítek klávesnice:
- Databáze - přímý přístup k databázím
- Funkce - přímý přístup k základním funkcím
- F1 až F4 - programovatelné funkční klávesy a navigační klávesy nabídky
- 2×RS 232
- USB-A
- USB-B
- WiFi (volitelně)
Váha nabízí 2 tlačítka, umožňující snadný přístup k databázím a funkcím. Navíc je vybavena 4 programovatelnými funkčními klávesami F1 - F4. Funkční tlačítka mohou pro každý pracovní mód provádět jiné funkce, jak např.:
- tisk záhlaví
- úprava táry
- výtisk zápatí
- výběr produktu
Displej má nový dolní řádek textových informací, který umožňuje zobrazovat další zprávy a informace, jako např. název produktu, jméno operátora, nebo hodnotu táry. Skutečnou novinkou jsou piktogramy, signalizující aktuální provozní režim, spojení s počítačem, nabití baterie, servis nebo funkce váhy.
Parametry
| Parametr | Hodnota |
|---|---|
| Rozměry vážicí misky | 195×195 mm |
| Maximální váživost [Max] | 4500 g |
| Odečitatelnost [d] | 0,01 g |
| Napájení | 12 ÷ 16 V DC |
| Adjustace | interní (automatická) |
| Komunikační rozhraní | 2x RS 232, USB typ A, USB typ B, volitelně WiFi |
| Displej | podsvícený LCD s textovou linkou |
| Třída přesnosti (OIML) | II |
| Pracovní teplota | +10° ÷ +40°C |
| Max. spotřeba energie | 250 mA |
| Stupeň ochrany | IP 43 |
| Hmotnost zařízení | 4,5 kg |
| Rozměry balení | 470×380×340 mm |
| Hmotnost balení | 6,1 kg |
| Minimální zatížení [Min] | 0,5 g |
| Rozsah táry | -4500 g |
| Linearita | ±0,03 g |
| Posun teplotní citlivosti | 2×10⁻⁶/°C×Rt |
| Minimální navážka dle USP | 10 g |
| Minimální navážka (U=1%, k=2) | 1 g |
| Čas stabilizace | 1,5 s |
| Relativní vlhkost prostředí | 40% ÷ 80% |
| Rozměry zařízení | 333x206x107 mm |
| Ověřitelný dílek [e] | 0,1 g |
| Teplota uskladnění zařízení | -20 ÷ +50 °C |
| Opakovatelnost standardní (5% Max) | 0,005 g |
| Opakovatelnost standardní (Max) | 0,008 g |