Mikrovlnný analyzátor vlhkosti PMV 50.5Y
Mikrovlnná sušící váha PMV 50.5Y je určena k měření vlhkosti vzorků, charakterizovaných vysokým obsahem vody (8-100%). Procesu sušení tohoto typu analyzátoru je provázen emisí mikrovlnného záření, jehož předností je rovnoměrné rozdělení své energie skrz celý objem vzorku. Analyzátor PMV 50.5Y může tak výrazně zkrátit dobu sušení, v porovnání s tradičními metodami sušení a jinými typy analyzátorů vlhkosti.
Oblastí použití analyzátoru PMV 50.5Y jsou materiály, obsahující významné množství vody, např. mléčné výrobky, ryby, maso, ovoce, sirupy, krémy, kapalné pryskyřice.
Testovaný vzorek je v sušicí komoře aplikován na filtr ze skelných vláken. Na spodní straně komory je umístěno ústí zářiče, které mikrovlnné záření emituje. Po zahájení procesu analýzy se mikrovlny rovnoměrně rozptýlí po povrchu filtru a tím suší vzorek. Výsledný podíl vlhkosti ve vzorku je určen změřením rozdílu jeho hmotnosti na počátku a na konci sušení.
V závislosti na hmotnosti vzorku a jeho chemickém složení je zvolen vhodný program sušení. Průměrný čas trvání tohoto procesu se pohybuje od 1 do 10 minut. Pro srovnání, ve standardních analyzátorech vlhkosti se doba sušení pohybuje od 5 do 40 minut.
PMV 50.5Y má také senzor teploty, který monitoruje výkon zařiče během procesu sušení a může tak zabránit překročení bodu varu. Nastavený výkon zářiče je zobrazován po celou dobu sušení na displeji váhy.
Hlavní výhody analyzátoru PMV 50.5Y:
- Sušení vzorků obsahujících velké množství vody (8-100%)
- Vysoká rychlost analýzy vlhkosti ve srovnání s tradičními analyzátory a metodami sušení
- Aplikace mikrovlnného záření zajišťuje rovnoměrný prohřev celého objemu vzorku
- Rozsáhlá databáze programů sušení
- Možnosti ukončení sušení: ruční, automatické, časové, definované
- Široké možnosti zpráv (reportů), grafů, statistik
- Snadná obsluha pomocí dotykového panelu
- funkce ALARM
- grafická incikace ustavení váhy
- programovatelné tolerance ustavení
- aktualizace softwaru váhy
- export záznamů vážení
- export/import databází
- export/import nastavení váhy
- výměna dat mezi váhami
Volitelné funkce:
- TISK, Tárování, Nulování a mnoho jiných
- možnost nastavení citlivosti senzorů
- Ethernet
- 2×USB
- 2×RS 232
- 4 vstupy / 4 výstupy
- WiFi 2,4GHz b,g,n
Parametry
| Parametr | Hodnota |
|---|---|
| Maximální váživost [Max] | 50 g |
| Odečitatelnost [d] | 0,0001 g |
| Napájení | 230V / 50Hz AC |
| Komunikační rozhraní | 2x USB-A, USB-C, HDMI, Ethernet, Wi-Fi®, Hotspot |
| Displej | 10“ (barevný dotykový) |
| Pracovní teplota | +10 - +40°C |
| Max. spotřeba energie | Topné těleso 800 W |
| Topné těleso | mikrovlnný zářič |
| Rozsah táry | -50 g |
| Vážicí miska | filtr ze skelného vlákna ø 90 mm |