Mikrováha XA 6.5Y.M.S
Inovativní řešení, používaná v mikrovahách SYNERGY LAB, zaručují mimořádnou přesnost špičkových zařízení měřících hmotnost.
Nejvyšší opakovatelnost a soulad s USP
Menší stenty lze zvážit s přesností odečtu d = 1 µg. Nejvyšší přesnost a opakovatelnost vážení sd ≤ 0,01 mg a také splnění požadavků USP (kapitola 41 a 1251) činí sérii 5Y etalonem kvalitního měření hmotnosti.
Specializovaná řešení pro vážení stentů
Váhy XA 6.5Y.M.S jsou vybaveny speciální vážicí miskou pro nejmenší a nejlehčí stenty, dodatečnou protiprůvanovou vnitřní komorou a aplikátorem pro manipulaci se stenty.
Inovativní systém 2-bodové adjustace
Nový systém adjustace zajišťuje nejvyšší přesnost měření. Rovněž minimalizuje chyby linearity a poskytuje spolehlivé výsledky v celém rozsahu vážení.
Systém Reflex Level
Nový systém automatického ustavení vah série XA 6.5Y.M.S (samonivelační systém) zaručuje:
- test nahnutí podloží
- plně automatické ustavení (nivelizace) váhy
- kontrola správného ustavení
- potvrzení o správném ustavení váhy obsažené ve zprávách z kalibrace a vážení
Nové robotické otevírání dvířek komory
Inovativní systém automatického otevírání a zavírání vážicí komory zaručuje hladký a tichý způsob pohybu dveří, aniž by generoval jakékoli vibrace, ovlivňující průběh měření. Řešení také umožňuje definovat šířku otevření dveří.
Antistatická vážicí komora
Mikrováha XA 6.5Y.M.S zcela eliminovala vliv elektrostatiky na výsledek vážení pomocí speciálního antistatického povlaku skel komory a zabudovaného ionizátoru.
Antistatický ionizátor obnovuje rovnováhu elektrických nábojů ve vážicí komoře po vložení váženého vzorku. Čím je relativní vlhkost v místnosti menší a čím menší má váha odečítací dílek, tím je účinek statické elektřiny znatelnější.
Antistatický ionizátor je zařízení, které odstraňuje přebytečné ionty (většinou pozitivní, ale také negativní ionty) ze vzorku, částí vážícího zařízení i okolí. Proces ionizace způsobuje neutralizaci elektrického náboje molekul vzduchu, jímž výsledkem je obnovení kvazi-rovnováhy kladných a záporných iontů. Nevyváženost kladných a záporných iontů ve vzduchu je nejčastěji příčinou nežádoucích elektrických interakcí (přitahování nebo odpuzování) prvků v těsné blízkosti. Tento jev se zvětšuje, pokud se zabýváme nepružnými materiály (plasty, sklo). Vzhledem k tomu, že některé elementy vah sestávají z těchto materiálů, problém elektrostatiky významně ovlivňuje jejich provoz. Tento vliv se projevuje jako násobená chyba opakovatelnosti a často jako násobená chyba indikace.
Antistatický ionizátor, implementovaný ve váze XA 6.5Y.M.S, se automaticky zapne při otevření dvířek vážicí komory a vypne, když se dvířka zavřou. Kromě toho můžeme ovládat provoz ionizátoru z displeje váhy. Práce ionizátoru je signalizována modrou LED diodou.
Inteligentní minimální navážka
Díky funkci „Smart Min Weight“ nastaví mikrováha XA 6.5Y.M.S automaticky rozlišení vážicího rozsahu dle vážené hmotnosti. Výsledkem je, že parametr minimální navážky dosahuje o 30% lepších hodnot.
Systém varování
Když senzory nepřetržitého monitorování podmínek prostředí a stavu ustavení váhy indikují odchylku od povoleného rozsahu, váha zobrazí v průběhu vážení varování o možnosti chyby.
Modul shody s 21 CFR část 11
Všechny váhy série XA 5Y.M jsou v souladu s nařízením 21 CFR část 11 a EU GMP část 4, příloha 11. To znamená, že mají k dispozici elektronický podpis a řadu bezpečnostních a monitorovacích funkcí pro jednotlivé uživatele. Kompletní ochrana dat se provádí pomocí:
- pokročilého nastavení hesla
- kontroly správnosti přihlášení
- udělování individuálních práv uživatelům
- automatického odhlašování
- elektronického podpisu provedené série měření
- individuálního nastavení přístupu ke správě dat
- zálohy kopie data
- ukládání změn v souboru Audit Trail
Ergonomická konstrukce váhy
Aretační systém pro připevnění jednotlivých prvků vážicí komory umožňuje její snadnou a rychlou montáž / demontáž, bez použití nástrojů. Díky tomu je možné stále udržovat komoru v čistotě a jednoduše instalovat sestavu pro kalibraci pipet.
Inteligentní systém vyrovnávání tlaku eliminuje chyby způsobené náhlými změnami tlaku ve vážicí komoře a napomáhá tak stabilitě měření. Novinkou je volitelné podsvícení vážicí misky pomocí směrové LED diody, která nemá vliv na teplotu ve vážicí komoře.
Mobilní podpora
Standardní bezdrátové připojení nabízí možnost přenášet data z váhy série 5Y na mobilní zařízení iOS nebo Android pomocí speciálních aplikací pro správu dat.
Bezpečnost dat
Všechny váhy série 5Y mají paměť ALIBI, zaručující bezpečnost a automatické ukládání měření a také možnost prohlížení naměřených dat, jejich kopírování a archivaci.
Definované profily
Čtyři předdefinované profily nastavení váhy automaticky upravují chování váhy podle potřeb a preferencí uživatele.
- FAST - měření probíhá ve velmi krátkém čase,
- FAST DOSING - váha přejde do velmi rychlého reakčního režimu, sledujícího změnu hmotnosti; zvláště užitečná funkce při dávkování nebo přidávání hmotnosti do měřené navážky
- PRECISION - nastavení váhy je zaměřené na nejnižší směrodatnou odchylku sd ≤ 1 μg,
- UŽIVATEL - umožňuje uživateli definovat jednotlivé parametry váhy.
UPOZORNĚNÍ:
Pro správnou implementaci procesu vážení pomocí mikrováhy a ultra-mikrováhy je vyžadována řádná příprava pracoviště a proškolená obsluha váhy. Ultra-mikrováhy jsou standardně vybaveny dodatečnou protiprůvanovou komorou.
Požadavky na instalaci a používání zařízení naleznete ve speciálně připraveném dokumentu pod odkazem: Podmínky pro instalaci a použití ultra-mikrovah a mikrovah (pouze v anglickém jazyce, nebo polském jazyce).
- plně demontovatelné prvky vážicí komory
- jednoduchá a rychlá demontáž bez použití nářadí
- zaklapávací montážní systém
- snadné mytí a čištění
Nový systém adjustace zajišťuje nejvyšší přesnost měření. Rovněž minimalizuje chyby linearity a poskytuje spolehlivé výsledky v celém rozsahu vážení.
Díky funkci "Inteligentní minimální navážky" (Smart Min Weight) nastaví váha automaticky rozlišení vážicího rozsahu dle vážené hmotnosti. Výsledkem je, že parametr minimální navážky dosahuje o 30% lepších hodnot.
Analytická váhy rodiny PLUS redukují vliv elektrostatiky na výsledek vážení pomocí speciálního antistatického povlaku skel komory.
Eliminace chyb způsobených změnami tlaku.
Parametry
| Parametr | Hodnota |
|---|---|
| Maximální váživost [Max] | 6,1 g |
| Odečitatelnost [d] | 1 µg |
| Napájení | Adapter: 100 – 240V AC 50/60Hz 1A; 15V DC 2,4A |
| Adjustace | interní (automatická) |
| Komunikační rozhraní | 2x USB-A, USB-C, HDMI, Ethernet, Wi-Fi, Hotspot |
| Displej | 10“ (barevný dotykový) |
| Třída přesnosti (OIML) | I |
| Pracovní teplota | +10° ÷ +40°C |
| Hmotnost zařízení | 14,5 kg |
| Rozměry balení | 765×515×545 mm |
| Hmotnost balení | 18,9 kg |
| Minimální zatížení [Min] | 0,1 mg |
| Rozsah táry | -6,1 g |
| Linearita | ±7 µg |
| Excentrická odchylka | 7 µg |
| Minimální navážka dle USP | 2,6 mg |
| Minimální navážka (U=1%, k=2) | 0,26 mg |
| Rozměry vážicí komory | 199×170×217 mm |
| Čas stabilizace | 3,5 s |
| Relativní vlhkost prostředí | 40% ÷ 80% |
| Ověřitelný dílek [e] | 1 mg |
| Rychlost změny okolní teploty | ±0,3°C/h (±1°C/8h) |
| Rychlost změny relativní vlhkosti | ±1%/h (±4%/8h) |
| Opakovatelnost standardní (5% Max) | 1,3 µg |
| Opakovatelnost standardní (Max) | 3,5 µg |
| Opakovatelnost přípustná (5% Max) | 2 µg |
| Opakovatelnost přípustná (Max) | 5 µg |