Automatický vážicí systém UMA 2.5Y.FC
Automatický vážicí systém byl navržen pro testování změn hmotnosti filtrů z křemenného vlákna, skelného vlákna, teflonu a filtrů vyrobených z teflonu potaženého skelnými vlákny. Měření hmotnosti se provádí s přesností 1 μg nebo 0,1 μg. Vážicí systém také umožňuje kondicionování filtru v souladu s požadavky normy PN-EN 14907, PN-EN 12341.
Díky eliminaci „lidského faktoru“, vlivu změn teploty a poryvu vzduchu, nabízí vážicí systémy UMA nejvyšší dosažitelnou opakovatelnost měření.
Efektivní a bezchybné měření
Vážicí systém UMA představuje nejvyšší úroveň měření hmotnosti na profesionální úrovni. Dynamická kontrola a korekce indikace hmotnosti zajišťuje rychlost a stabilitu vážení bez ohledu na typ váženého filtru.
Stabilita analýzy hmotnosti
Volné elektrostatické náboje jsou odstraněny ze struktury filtru pomocí ionizátoru DJ-02, který je zabudován do konstrukce vážicího systému UMA. Vícestupňová regulace emise iontů vám umožní optimalizovat intenzitu práce ionizátoru, podle skutečných potřeb analýzy hmotnosti.
Efektivita a účinnost analýzy hmotnosti
Plná automatizace cyklu měření zaručuje, díky eliminaci „lidského faktoru“, takovou opakovatelnost měření, které nelze dosáhnout v manuálním režimu. Možnost vzdáleného programování procesů měření výrazně zvyšuje efektivitu práce.
Na míru šitý software
Ergonomický software, vystavěný na základu externí aplikace RMCS, vám umožňuje spravovat časové a srovnávací plány testování pro každý filtr zvlášť, nebo pro sérii filtrů. Souhrnné příkazy a položky sestavy jsou definovány administrátorem systému.
Metrologická kontrola
Správnost fungování vážicího systému může být pravidelně ověřována pomocí certifikovaného hmotnostního etalonu o hmotnosti blízké analyzovaným filtrům.
Kompaktní design
Komparátory řady UMA byly navrženy tak, aby se daly přizpůsobit všem laboratorním podmínkám, bez nutnosti provádění velkých změn. Rozměry zařízení umožňují jeho umístění na antivibrační stůl standardních rozměrů.
Modul podmínek prostředí
Environmentální modul vážicího systému je zabudován v jeho spodní části, což napomáhá laminárnímu proudění vzduchu, které nezasahuje do procesu měření hmotnosti filtru. Rozsah změn teploty a vlhkosti je hlídán automaticky, podle hodnot naprogramovaných v terminálu přístroje.
Klimatizovaná komora
Integrovaná klimatická komora zaručuje konstantní klimatické podmínky uvnitř a zajišťuje správné kondicionování filtrů.
Parametry
| Parametr | Hodnota |
|---|---|
| Rozměry vážicí misky | ø20 mm |
| Maximální váživost [Max] | 2,1 g |
| Odečitatelnost [d] | 1 µg |
| Adjustace | interní automatická |
| Komunikační rozhraní | 2x RS 232, 2x USB, Ethernet, WiFi, 4 vst / 4 výst |
| Displej | 5,7“ odporový barevný dotykový |
| Pracovní teplota | +15 ÷ +30 °C |
| Linearita | ≤ 1.5 µg |
| Excentrická odchylka | 0 µg |
| Čas stabilizace | 30 s |
| Relativní vlhkost prostředí | 40% ÷ 60% |
| Rozměry zařízení | 900×535×585 mm |
| Teplota uskladnění zařízení | -20 ÷ +50 °C |
| Rychlost změny okolní teploty | ±0,5°C/12h (±0,3°C/4h) |
| Rychlost změny relativní vlhkosti | ± 2 % / 4 h |
| Opakovatelnost (5% Max) | 0,5 µg |
| Opakovatelnost (Max) | 1 - 2 µg |