Automat pro kalibraci multikanálových pipet AP-12.1.5Y
AP-12.1.5Y je první automatické zařízení určené ke kalibraci jedno- i vícekanálových mikropipet s přesností odečtu [d] 1 µg, v souladu s požadavky ISO 8655. Kalibraci pipety lze provádět v rozsahu objemů od 0,5 µl pro až 12 kanálů pipet s konstantním i proměnným objemem.
Působivá přesnost kalibrace je výsledkem použití tzv. separační komory, která stabilizuje dráhu měření a chrání ji před nadměrným pohybem vzduchu. To je zárukou vysoké přesnosti měření.
AP-12.1.5Y zajišťuje nejvyšší komfort práce. Ergonomický design přístroje umožňuje snadné vyprazdňování vážicích nádob a jejich přeplňování je signalizováno Ambient Light. V případě kalibrace vícekanálových pipet je k vyprázdnění vážicích nádobek použito čerpadlo, které současně odebírá vodu ze čtyř odměrných nádobek, což výrazně zkracuje dobu procesu kalibrace pipety.
Další přednosti zlepšující ergonomii práce:
- kompaktní, mobilní konstrukce
- přehledné, intuitivní vícejazyčné menu
- bezpečnost dat
- přenos výsledků přímo do počítačové aplikace klienta
- interní zpráva o postupu
- pravidelná automatická interní adjustace zařízení
AP-12.1.5Y kontroluje po vyprázdnění 12kanálové pipety všechny kanály v jednom cyklu. Kromě databáze zpráv o kalibraci pipet má AP-12.1.5Y databázi pipet, která obsahuje hodnoty přípustných chyb podle ISO 8655 a která je také editovatelná. Databáze zpráv zase obsahuje měření a chybové hodnoty vypočítané pro jednotlivé body a objemy. O formátu a obsahu reportů rozhoduje uživatel.
AP-12.1.5Y disponuje také systémem monitorování podmínek prostředí, tj. kalibrovanými senzory: THB S (měření podmínek prostředí) a THB W (měření teploty kapaliny), v souladu s ISO 8655. Aby bylo možné zařízení kalibrovat pomocí hmotnostních etalonů, musíte misku vyměnit za misku určenou ke kontrole a kalibraci váhy (obojí jsou standardní součástí váhy).
Spolu s AP-12.1.5Y získáte:
- dva kalibrované senzory: THB S a THB W
- dvě misky: standardní a jedna vyhrazená pro kontrolu a kalibraci váhy
- čerpadlo vybavené dvěma tryskami: pro čerpání vody z jedné nádoby nebo ze čtyř nádob současně
- štětec
- pinzetu
- nádobu na kapalinu
- certifikát o kalibraci váhy.
Parametry
| Parametr | Hodnota |
|---|---|
| Rozměry vážicí misky | ø26 + automat |
| Maximální váživost [Max] | 18 g |
| Odečitatelnost [d] | 1 µg |
| Adjustace | interní (automatická) |
| Komunikační rozhraní | USB-A ×2, USB-C, HDMI, Ethernet, Wi-Fi®, Hotspot |
| Displej | 10“ (barevný dotykový) |
| Pracovní teplota | +10 - +40°C |
| Hmotnost zařízení | 17 kg |
| Rozměry balení | 605×560×775 mm |
| Hmotnost balení | 23 kg |
| Rozsah táry | -18 g |
| Linearita | ±0,01 mg |
| Minimální navážka dle USP | 2 mg |
| Minimální navážka (U=1%, k=2) | 0,2 mg |
| Čas stabilizace | max 10 s |
| Relativní vlhkost prostředí | 20% - 80% |
| Rychlost změny okolní teploty | ±0,3°C/1h (±1°C/8h) |
| Rychlost změny relativní vlhkosti | ±1%/h (±4%/8h) |
| Opakovatelnost standardní (5% Max) | 2,8 µg |
| Opakovatelnost standardní (Max) | 4 µg |