Analyzátor vlhkosti MA 50.R
Analyzátor vlhkosti je laboratorní měřicí přístroj, určený ke stanovení relativní vlhkosti malých vzorků různých materiálů. Řada MA.R nastavuje nové standardy pro analyzátory vlhkosti. Tato řada byla vybavena zbrusu novým čitelným LCD displejem, poskytujícím další textový řádek pro informace, jako jsou doplňkové zprávy a data, např. název produktu nebo hodnota táry. Analyzátor vlhkosti pomocí příslušných piktogramů signalizuje aktuálně aktivovaný režim, připojení počítače a funkce vážení, nebo servisní funkce.
Analyzátory vlhkosti MA.R jsou vybaveny mnoha komunikačními rozhraními: RS 232, USB typu A, USB typu B a Wi-Fi®. Pouzdro váhy je vyrobeno z plastu.
DATABÁZE ANALYZÁTORŮ VLHKOSTI SÉRIE R
V analyzátorech vlhkosti řady R je informační systém založen na 6 databázích, které umožňují mnoha uživatelům pracovat s databází mnoha produktů a měření shromážděná v databázi lze dále analyzovat.
Data se shromažďují v 6 databázích:
- uživatelů (až 10 uživatelů)
- produktů (až 1000 produktů)
- vážení (až 1000 vážení)
- tár (do 10 tár)
- sušicích programů (až 100 programů)
- zpráv ze sušení (až 1000 zpráv)
Výměna dat systému je obousměrná a je realizována prostřednictvím komunikačního rozhraní USB. Analyzátory vlhkosti MA.R umožňují importovat a exportovat databáze pomocí USB flash disku.
Výhody analyzátoru vlhkosti MA.R:
- velký podsvícený LCD displej
- jednoduchá, intuitivní obsluha
- profily sušení (standardní, pomalý, krokový, rychlý)
- režim ukončení procesu sušení (automatický, časový, manuální režim)
- GLP / GMP výtisky - zprávy
- opakovatelné a nestandardní aplikace
- topné tělesa: infračervená lampa, halogenová lampa, nebo topné těleso v kovovém krytu.
Maximální váživost analyzátoru vlhkosti se pohybuje od 50 g (d=0,1 mg) do 210 g (d=1 mg). Obsah vlhkosti se měří s přesností až 0,01% (0,001% pro vzorky nad 1,5 g). Maximální teplota pro sušení vzorku je 160°C (volitelně je sušící teplota analyzátoru vlhkosti rozšířena do 250°C).
Dalším prvkem rozšiřujícím funkčnost analyzátorů vlhkosti je speciální sada pro testování propustnosti vodních par, používaná mimo jiné v kožedělném průmyslu při určování hygienických vlastností kůže.
Wi-Fi® je registrovaná ochranná známka společnosti Wi-Fi Alliance®.
Parametry
| Parametr | Hodnota |
|---|---|
| Rozměry vážicí misky | Ø 90, h = 8 mm |
| Maximální váživost [Max] | 50 g |
| Odečitatelnost [d] | 1 mg |
| Napájení | ze sítě 230V / 50Hz AC |
| Adjustace | externí |
| Komunikační rozhraní | 1x RS 232, USB typ A, USB typ B, volitelně WiFi |
| Displej | podsvícený LCD s textovou linkou |
| Pracovní teplota | +10° ÷ +40°C |
| Max. spotřeba energie | Topné těleso 450 W |
| Stupeň ochrany | IP 43 |
| Hmotnost zařízení | 5 kg |
| Rozměry balení | 476×381×346 mm |
| Hmotnost balení | 6 kg |
| Topné těleso | IR zářič |
| Rozsah táry | -50 g |
| Opakovatelnost | +/-0,05% (vzorek ~ 2g), +/-0,01% (vzorek ~ 10g) |
| Rozsah sušící teploty | max 160 °C |
| Max. výška vzorku | h = 20 mm |