Analytická váha AS 60/220.X7
Série AS X7 představuje pokročilou úroveň analytických vah SYNERGY LAB, která se vyznačuje řadou inovativních konstrukčních a systémových řešení, zaručujících spolehlivost, přesnost a jistotu měření a usnadňuje každodenní práci se zařízením.
Nový, ergonomický design
Nejnovější analytické váhy AS X7 PLUS jsou vybaveny prostornou vážicí komoru. Široké otevření dvířek komory nabízí snadný přístup k vážicí misce a možnost použití laboratorního skla různých velikostí. Stabilita měřicího systému je zaručena vylepšenou základnou váhy, vyrobenou z hliníku.
Systém Dual-CLICK umožňuje montáž a demontáž vážicí komory bez použití nářadí. Žádné okraje u vodítek bočních dvířek usnadňují udržování zařízení v čistotě.
Systém vyvážení váhy LevelSENSING
Vestavěné senzory měří náklon a zobrazují grafické zprávy na obrazovce vážicího zařízení. Elektronický systém vyvážení usnadňuje nastavení, indikuje stav vyvážení a informuje o odchylkách vyvážení, to vše v souladu s GLP a GMP.
Interní adjustace
Modernizace interního kalibračního systému zaručuje přesnost indikace v extrémně nepříznivých podmínkách.
Barevný dotykový displej
Nejnovější 7” barevný dotykový displej zajišťuje pohodlné ovládání váhy i v laboratorních rukavicích. Analytické váhy AS X7 PLUS zaručují snadnou obsluhu a intuitivní komunikaci díky široké nabídce widgetů, které lze libovolně konfigurovat podle potřeb uživatele.
Personalizace zobrazení usnadňuje přístup k potřebným informacím a výsledkům měření přímo z hlavního panelu displeje. Uživatel může také plně konfigurovat sady tlačítek a kombinovat je s konkrétním provozním režimem, definovat informační pole a textová pole.
SMARTLab
Váhy AS X7 PLUS jsou vybaveny systémem SMARTLab, který zahrnuje řadu funkcí, zajišťujících podporu a dohled nad procesem měření hmotnosti, prováděným v laboratoři a omezujícím riziko chyb způsobených tzv. "Lidským faktorem":
- Automatická adjustace
Systém automatické interní kalibrace zajišťuje 100% účinnost při odstraňování odchylek citlivosti váhy bez ohledu na vnější podmínky prostředí. - ALIBI paměť
Zabezpečení dat je zajištěno zabudovanou interní pamětí ALIBI, která umožňuje uložit až 500 000 záznamů o vážení. ALIBI zaručuje kontinuitu sběru dat po dlouhou dobu. - Kontrola dat
Úroveň přístupu k informacím ve váze je rozlišena přiděleným uživatelským oprávněním. Administrátor může přidělovat až tři úrovně oprávnění. - Senzory
Bezkontaktní obsluha váhy a programovatelných senzorů usnadňuje každodenní práci a snižuje počet činností prováděných během procesu vážení. - Automatické zprávy o vážení
Zprávy o procesu a průběhu vážení lze generovat a odesílat pro archivaci přes USB na externí zařízení. - Wi-Fi®
Možnost dálkového ovládání váhy ze zařízení založených na systému Android, iOS, nebo Windows10 - Sledování podmínek prostředí
Spolupráce s metrologickou stanicí RADWAG umožňuje sledování podmínek prostředí, jako je teplota, vlhkost vzduchu a atmosferický tlak.
Databáze
V analytických vahách AS X7 PLUS je informační systém založen na 7 databázích, které umožňují mnoha uživatelům pracovat s databází velkého množství produktů a data o vážení, shromážděná v databázi, dále analyzovat. Data jsou shromažďována v 7 databázích:
- Uživatelé (až 100 uživatelů)
- Produkty (až 5 000 průduktů)
- Vážení (do 50 000 vážení)
- Balení (až 100 balení)
- Receptury (až 100 receptur)
- Zákazníci (až 1000 zákazníků)
- Paměť ALIBI (až 512 000 vážení)
Komunikační rozhraní
Funkcionalitu analytických vah AS X7 PLUS lze rozšířit pomocí dostupných komunikačních rozhraní: USB-A, USB-B, RS 232, Ethernet, Wi-Fi®. Snadná komunikace s periferiemi je zajištěna díky umístění dalšího rozhraní USB v přední části váhy.
Wi-Fi® je registrovaná ochranná známka společnosti Wi-Fi Alliance®.
- funkce ALARM
- grafická incikace ustavení váhy
- programovatelné tolerance ustavení
- aktualizace softwaru váhy
- export záznamů vážení
- export/import databází
- export/import nastavení váhy
- výměna dat mezi váhami
Volitelné funkce:
- TISK, Tárování, Nulování a mnoho jiných
- možnost nastavení citlivosti senzorů
Porézní miska napomáhá rychlejší stabilizaci zařízení a přesnosti vážení.
- plně demontovatelné prvky vážicí komory
- jednoduchá a rychlá demontáž bez použití nářadí
- zaklapávací montážní systém
- snadné mytí a čištění
Analytická váhy rodiny PLUS redukují vliv elektrostatiky na výsledek vážení pomocí speciálního antistatického povlaku skel komory.
Prostorná vážicí komora a velká šířka otevřených dveří zajišťují snadný přístup k vážicí misce a usnadňují použití laboratorního skla různých velikostí a rozměrů. Vylepšená hliníková základna váhy zaručuje stabilitu vážicího systému.
Systém Dual-CLICK umožňuje montáž a demontáž vážicí komory bez použití nářadí. Žádné okraje u vodítek bočních dvířek usnadňují udržování zařízení v čistotě.
Váhy série X2 PLUS jsou vybaveny 5 ”barevným dotykovým displejem. Zobrazené informace lze přizpůsobit tak, aby vyhovovaly potřebám uživatelů, což výrazně zjednodušuje a urychluje každodenní provoz.
Port USB, umístěný na přední straně vah série AS PLUS, umožňuje snadnou a rychlou komunikaci s USB Flash diskem a připojení dalších USB zařízení.
Pokročilé váhy AS X2 PLUS nabízí řadu funkcí, zajišťujících podporu a dohled nad měřením hmotnosti a omezujících riziko chyb „lidského faktoru“, např. automatická kalibrace, stupně oprávnění pro přístup k datům, bezdotykový provoz, paměť ALIBI, automatické hlášení a monitorování okolních podmínek.
Parametry
| Parametr | Hodnota |
|---|---|
| Rozměry vážicí misky | Ø 90 mm |
| Maximální váživost [Max] | 60 / 220 g |
| Odečitatelnost [d] | 0,01 / 0,1 mg |
| Napájení | 12 – 15V DC 0,8A max |
| Adjustace | interní (automatická) |
| Komunikační rozhraní | RS 232, 2x USB-A (zaměnitelné), USB-B, Ethernet, WiFi |
| Displej | 7” (barevný dotykový kapacitní) |
| Třída přesnosti (OIML) | I |
| Pracovní teplota | +10° ÷ +40°C |
| Max. spotřeba energie | 4 W |
| Stupeň ochrany | IP 43 |
| Hmotnost zařízení | 7,3 kg |
| Rozměry balení | 545×455×575 mm |
| Hmotnost balení | 9,3 kg |
| Minimální zatížení [Min] | 1 mg |
| Rozsah táry | -220 g |
| Linearita | ± 0,05 / 0,2 mg |
| Minimální navážka dle USP | 20 mg |
| Minimální navážka (U=1%, k=2) | 2,0 mg |
| Rozměry vážicí komory | 190×190×222 mm |
| Čas stabilizace | 2 s |
| Relativní vlhkost prostředí | 40% ÷ 80% |
| Rozměry zařízení | 351×206×348 mm |
| Ověřitelný dílek [e] | 1 mg |
| Počet kategorií databází | 7 |
| Bezdotyková obsluha | 2x IR senzor |
| Opakovatelnost standardní (5% Max) | 0,01 mg |
| Opakovatelnost standardní (Max) | 0,06 mg |
| Opakovatelnost přípustná (5% Max) | 0,02 mg |
| Opakovatelnost přípustná (Max) | 0,1 mg |